Dobrovolníci a Son-rise

25. listopadu 2008 v 11:00 |  Son-rise
Son-rise je rodinný program. Jeho důležitou součástí je přítomnost dobrovolníků, kteří přinášejí do herny nové podněty a představují v terapii jakýsi "svěží prvek", protože my rodiče, kteří jsme s dítětem pořád, máme přece jen tendenci upadnout po nějaké době do určitého stereotypu. Díky dobrovolníkům si Tobík zvyká na jiné lidi a zažívá, že s nimi může být spousta legrace. Pro nás rodiče je úžasné se setkávat s lidmi, kteří mají Tobíka rádi a se kterými si můžeme o životě s ním povídat. Pro dobrovolníky je naopak příjemné moci hodně osobně poznat autistické dítě, které má radost z jejich přítomnosti a užívá si hru s nimi.
Chtěli bychom moc poděkovat všem našim dobrovolníkům - respektive dobrovolnicím - Janě, Lence, Kristýně, Markétě, Georgině, Katce a Bětce. Jsme rádi, že spolu s námi můžete zažívat dobrodružství Tobíkova Son-rise programu, že můžete s námi být svědky toho, jak se Tobík posouvá a radovat se ze všech maličkostí a drobných pokroků. Doufáme, že i pro vás je tato zkušenost obohacující.
Protože se snažíme Tobíkův program zintenzívnit - zatím s ním pracujeme tak kolem 25 hodin týdně, což je pořád spíš málo - hledáme další dobrovolníky, kterým jsou blízké zásady Son-rise - zejména milující a akceptující přístup. Předchozí zkušenosti s prací s autistickými dětmi nejsou nutné, není nutné ani mít speciální vzdělání - budeme se vás snažit seznámit blíže s naším programem a poskytnout vám i základní zpětnou vazbu. Jestli jste z Brna a budete mít chuť nás poznat, můžete se nám ozvat na telefon 723 417 366 nebo nám napsat na tyto stránky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lenka Lenka | E-mail | 11. ledna 2009 v 18:31 | Reagovat

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, jak mám postupovat když bych chtěla získat son-rice dobrovolníka pro svého autíka?

2 Pavel Pavel | E-mail | 12. ledna 2009 v 11:03 | Reagovat

Dobrý den,

je těžké dát nějaký obecný návod, hodně záleží na tom, kde bydlíte, ve větších městech je šance získat studenty vysokých škol. My děláme Son-rise necelý rok a měli jsme docela štěstí - narazili jsme na lidi, kteří nám ve shánění dobrovolníků hodně pomohli. Ale pokud nemáte někoho známého, je dobré si dát inzerát a vyvěsit ho třeba na vysokých školách. Víc o našich zkušenostech Vám napíšeme na mail. Moc zdravíme a držíme palce.

3 Alena Alena | 8. února 2009 v 17:04 | Reagovat

Dobrý den, doslechla jsem se, že v důsledku několika negativních ohlasů na metodu, kterou praktikujete (odstartovaných diskusí v časopise Instinkt) se rozhodujete, že upustíte od tvorby těchto stránek. Přestože i já sama mám k této metodě výhrady, chtěla bych Vás poprosit, abyste tak nečinil. Byla by to škoda.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.