10 variací pro hru s míči

27. listopadu 2009 v 13:59 |  Son-rise
Na stránkách ATCA (Autism Treatment Center of America) je umístěn blog, který obsahuje mnoho zajímavých příspěvků o dětech, o postojích rodičů a terapeutů i řadu inspirativních nápadů pro hraní s našimi dětmi. Následující text je volným překladem jednoho z těchto článků.


Zde je deset věcí, které můžete dělat v herně s míči se svým speciálním dítětem.

1) Vyhoďte míč a tleskejte rukama, zatímco je ve vzduchu. Začněte s jedním tlesknutím. Čím výše balon vyhodíte, tím víckrát můžete tlesknout. Vyhrává ten, komu se podaří tlesknout víckrát. Je to dobré pro rozvoj koordinace a hrubé motoriky.
2) Předstírejte, že míč je družice letící galaxií, experimentujte s přistáním na různých planetách (např. lechtací planeta, zpívací planeta).
3) Rozestavte po místnosti různé cíle (použijte židle nebo kyblíky), označte každý cíl nějakou legrační motivací (např. hudba, jízdy atd.) a střídejte se v zasahování cílů a v tom, že si budete vzájemně dávat akce, kterými jsou cíle označeny (např. se lechtat, zpívat atd.)
4) Udělejte soutěž v žonglování.
5) Předstírejte, že míče jsou vzácná vejce dinosaurů, kteří vyhynuli, hrajte s nimi na chytanou, ale nesmíte je při tom upustit
6) Hrajte na kopanou a dělejte při tom legrační zvukové efekty pokaždé, když váš partner kopne do balonu (např. opičí zvuky apod.)
7) Balancujte s míčem na vaší hlavě tak dlouho, jak to dokážete.
8) Schovejte míč v místnosti a hrajte hru na "hoří hoří přihořívá".
9) Udržte ho ve vzduchu tak dlouho, jak to dokážete.
10) Dělejte že míč vyskakuje z různých míst (např. z vašeho rukávu, předstírejte jste ho vykašlali ven z úst, apod.)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Terenc Terenc | E-mail | Web | 19. června 2012 v 15:09 | Reagovat

hej tak to je libovýýýýý

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.