Autism 151

10. listopadu 2009 v 9:22
"Pokud jste rodiči nebo pečovateli autistického dítěte, víte z první ruky, že autismus může být neuvěřitelně náročný a vyčerpávající. Protože je tomu tak, věnuje se mnoho pozornosti negativním aspektům autismu, stejně jako tázání a přemýšlení, kdo nebo co za tento stav může. Je to ta část příběhu autismu, o které slyšíme v médiích nepřetržitě každý den.

Ale co druhá strana příběhu autismu?

Autism 151 je kampaň k tomu, aby se naše komunita vzchopila, spojila síly a táhla za jeden provaz, k tomu, aby nabízela jasnější a pozitivnější pohled na autismus. Zveme Vás k následování, jako hlas naděje v prostoru plném beznaděje a sklíčenosti.

Název Autism 151 vychází ze skutečnosti, že každé 150. dítě dostává diagnózu autismus. Naše inspirace vychází z poznání, že každé "jedno" z těchto dětí má svůj příběh k vyprávění a tento příběh je často mnohem více pozitivní než negativní.

Autism 151 vytvořili Jen a Jeff Wesphalovi, zakladatelé stránek Kyle´s Treehouse (pozn. - velmi dobré stránky o autismu a různých terapeutických přístupech), proto, aby umožnili rodinám, dětem i dospívajícím sdílet své příběhy a stát se částí této velké a speciální kampaně. Naším cílem je shromáždit 150 příběhů, zachycujících naději, lásku, hrdost a úspěchy tohoto společenství."


Těmito úvodními slovy (omlouvám se za kostrbatý překlad) začíná stránka www.autism151.com, na které se za letošní rok skutečně již podařilo shromáždit 150 videí a fotografických prezentací - příběhů autistických dětí a jejich rodin. Hlavně z USA, ale i z různých jiných zemí. Viděli jsme zatím jenom malou část videí, a i to málo se nám zdálo velmi zajímavé a povzbuzující (přes naše chabé znalosti angličtiny). Jsou to skutečně příběhy naděje, příběhy o pokrocích, kterých děti dosáhly, příběhy o jejich přijetí, o lidskosti. Moc doporučujeme, odkaz jsme dali i do oblíbených stránek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.