Krása a moc joiningu

18. března 2010 v 9:08 |  Son-rise
Chtěl bych s vámi sdílet jeden úžasný okamžik, který jsem zažil v Son-rise herně zde v ATCA (Autism Treatment Center of America). V posledních dvou týdnech byla pro náš zdejší tým velká čest, že jsme mohli pracovat s neuvěřitelným, milým 33-letým mužem s autismem. Zažili jsme spoustu zábavy při tom, když jsme našemu novému příteli pomáhali s vyjádřením jeho přání, když jsme mu pomáhali být spontánnějším, když jsme měli rádi jeho i všechno, co dělal.
Představte si toto: 33-letý muž a jeho 25-letý přítel sedí proti sobě na opačných stranách herny. Oba drží vodorovně před sebou umělohmotné fixy a svírají je mezi palcem a ukazováčkem. Pomalu jimi otáčejí, takže se lehce blýskají. Představte si to dokonalé ticho, každý z nás pomalu dýchá a raduje se z krásy odrazu slunečního světla třpytícícho se na své tužce. Cítíte, jak fascinující to je, pozorovat písmena na tužce, jak se pomalu ztrácí, když ji otáčíte směrem od sebe. Naplňujete sami sebe láskou a pochopením pro tento krásný okamžik a pro 33-letého muže, který vám ukázal, co znamená toto zažít. Nyní si uchováváte tento stav mysli po dobu hodiny a dvaceti minut. Nadechujete se a vydechujete. Otáčíte svou tužkou. Pozorujete sluneční světlo. Dokonalé štěstí.
Po hodině a dvaceti minutách se na mě můj úžasný přítel podíval s nejkrásnějším úsměvem a řekl jediné slovo: "Jack". Mé jméno. On věděl, že jsem byl tady. Věděl, že jsem jej měl rád, a to stačilo.
Toto je, moji přátelé, krása a síla joiningu v Son-rise programu.
(volně přeloženo z blogu ATCA, originál z 12. 3. 2010 je zde:
http://blog.autismtreatmentcenter.org/2010/03/jacks-playroom-stories.html. Barry Kaufman na své osobní stránce na Facebooku uvádí, že tento muž byl 24 let v ústavu a před 9 měsíci se jeho matka rozhodla vzít si jej zpátky domů.)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.