Zkušená odbornice na Son-rise program poprvé v České republice

21. března 2011 v 9:40 |  Son-rise
Máme velkou radost, že můžeme sdílet tuto pozvánku. Pokud budete mít někdo zájem se zúčastnit (vřele doporučujeme), ozvěte se Janě a Paulovi Baptie, díky nimž se tato ojedinělá akce uskuteční.

Dobrý den,
Jana a Paul Baptie mají tu čest představit Vám Carolinu Kaiser, která pracovala deset let s dětmi i dospělými s autismem v několika zemích v Americe a v Evropě. Od roku 2005 byla také instruktorkou, která školila rodiče a profesionály.
Paul se s Carolinou seznámil v roce 2003. Společně se zúčastnili dvouměsíčního kurzu a měli možnost se velmi dobře poznat a stali se z nich přátelé.
Pozvali jsme Carolinu, aby přijela do České republiky a podělila se o své vědomosti a praktické zkušenosti. Ona s nadšením naši nabídku přijala. Její první návštěva se uskuteční již velmi brzy, od 9. do 19. dubna 2011. A plánujeme společně její pravidelné návštěvy v České republice (další snad již na podzim 2011).
Její cesta začne v Praze, bude pokračovat do Brna a skončí na severní Moravě v Komorní Lhotce. V každém z těchto míst se uskuteční jednodenní workshop (termíny a obsah viz níže). Dále bude Carolina k dispozici pro práci s individuálními klienty a jejich rodinami ve tříhodinových blocích (termíny a rozvrh viz níže). Vše s překladem do češtiny.
Carolina bude hovořit o základech Son-Rise Programuâ. Jedná se o specifický terapeutický a výchovný systém určený pro rodiny i profesionály, který umožňuje dětem/dospělým výrazné zlepšení ve všech oblastech učení, vývoje, komunikace a schopností. Hlavním cílem je navázat a prohlubovat vztah s dítětem prostřednictvím nesoudícího a optimistického přístup k dítěti i k jeho projevům a vývoji, joiningu (připojování se k aktivitám dítěte), využívání přirozené motivace dítěte, výukou pomocí interaktivní hry, energie, nadšení a entuziasmu.
Věříme, že Son-Rise Programâ je efektivní a velmi užitečný přístup, jenž může pomoci lidem s autismem a jinými obtížemi. Jana pracovala osm let ve Velké Británii s několika rodinami, které Son-Rise Programâ používaly. V současné době používáme prvky tohoto přístupu v naší práci. Paul navštívil The Option Institut a líbilo se mu prostředí, nasazení, nadšení, lidskost a profesionalita veškerého personálu.
Díky Lindě Cecavové-Neubauerové, certifikované dětské terapeutce Son-Rise Programuâ, již někteří z Vás měli možnost poznat tento přístup. Ale na školení a práci s instruktorem Son-Rise programu jste až do této chvíle museli do Londýna nebo do USA! Ti z Vás, kteří zatím neměli možnost jet na delší a obsáhlejší kurzy Son-Rise Programuâ pořádané Option Institutem, nyní máte jedinečnou příležitost seznámit se s jeho principy a základními myšlenkami a dozvědět se, jak je můžete použít při Vaší každodenní hře a práci s Vašimi dětmi nebo klienty.
Pevně věříme, že čas strávený s Carolinou Kaiser pro Vás bude přínosem!!!
"Před rokem jsme poznali Carolinu Kaiser na týdenním kurzu Start-up v Londýně. Spolu s Bryn Hogan a jejím manželem Williamem zde seznamovala více než 170 rodičů z celého světa se Son-Rise programem. Na Carolině nás zaujala mimo jiné jasnost jejího výkladu a to, jak pohotově reagovala na množství otázek, kterými jí rodiče zahrnuli. Carolina má úžasnou úroveň energie a sálá z ní opravdové nadšení. Nemůžeme ani věřit tomu, že se s ní potkáme za pár dnů i u nás v České republice."
Košťálovi, Brno

Pokud budete mít jakékoli dotazy ohledně workshopu a konzultací, neváhejte a kontaktujte Janu a Paula Baptie na 607 600 341, na skypu: janasky nebo na handle@email.cz.
Velmi se těšíme na setkání a na spolupráci.
S přáním krásných dní
Jana a Paul Baptie

Carolina Kaiser - Základy Son-Rise Programuâ, 9. - 19. dubna 2011
Termíny workshopů a individuálních konzultací
10. dubna 2011 (neděle) - workshop "Základy Son-Rise Programuâ" v Praze
9:00 - 18:00
11. dubna 2011 (pondělí) - individuální konzultace v Praze
8:00 - 11:00
12:00 - 15:00
16:00 - 19:00
12. dubna 2011 (úterý) - individuální konzultace v Praze
9:00 - 12:00
13:00 - 16:00
13. dubna 2011 (středa) - workshop "Základy Son-Rise Programuâ" v Brně
9:00 - 18:00
14. dubna 2011 (čtvrtek) - individuální konzultace v Brně
8:00 - 11:00
12:00 - 15:00
16:00 - 19:00
15. dubna 2011 (pátek) - individuální konzultace v Brně
9:00 - 12:00
13:00 - 16:00
17. dubna 2011 (neděle) - workshop "Základy Son-Rise Programuâ" v Komorní Lhotce
9:00 - 18:00
18. dubna 2011 (pondělí) - individuální konzultace v Komorní Lhotce
8:00 - 11:00
12:00 - 15:00
Cena za jednodenní workshop: 1 800,- Kč
Cena za 3 hodinovou konzultaci: 1 800,- Kč
V případě Vašeho zájmu o workshop, prosíme, o zaslání registračního formuláře na adresu Jana a Paul Baptie, Komorní Lhotka 326, 739 54 nebo na handle@email.cz.
V případě zájmu o osobní konzultace, prosíme, kontaktujte Janu a Paula Baptie na 607 600 341, na skypu: janasky nebo na handle@email.cz.
WORKSHOP ZÁKLADY SON-RISE PROGRAMUâ
(Carolina Kaiser, 9:00 - 18:00, s překladem do češtiny)
Co vás čeká během tohoto jednodenního workshopu…
1. Následujte Vaše dítě pro vytvoření pevných základů pro interakci
· Získejte porozumění, proč Vaše dítě potřebuje čas být uzavřené a mít své rituály (např. běhat dokolečka, opakovat stejný příběh znovu a znovu, kývat se, uspořádávat předměty do řady, ptát se opakovaně na stejné otázky apod.).
· Respektujte čas, kdy je Vaše dítě uzavřené. Dejte mu prostor se k vám přidat, až bude připravené.
· Přidejte se k Vašemu dítěti, když je ve svém uzavřeném světě - dělejte to, co dělá vaše dítě a vytvářejte tak základy pro spojení a interakci
2. Oslavujte interakci a otevírejte tak nové cesty k interaktivní hře
· Dozvíte se, jak rozpoznávat známky toho, že je Vaše dítě připraveno si hrát
· Dozvíte se, jak oslavovat tyto otevřené dveře k interakci
· Dozvíte se, jak pomoci Vašemu dítěti, aby chtělo být více interaktivní
3. Budujte motivaci a bavte se s Vaším dítětem při interaktivních činnostech založených na hře
· Naučte se, jak využít Vaši kreativitu při vytváření zábavných a motivujících činností
· Pomožte Vašemu dítěti, aby bylo motivováno se od Vás učit
· Zjistěte, jak můžete učit prostřednictvím hry; aby se Vaše dítě učilo v souvislostech a aby bylo schopné použít dovednosti v různých sociálních situacích
4. Identifikujte sociální cíle Vašeho dítěte - postupujte k těmto cílům prostřednictvím hry
· Identifikujte a porozumějte oblastem, ve kterých má Vaše dítě největší obtíže
· Dozvíte se, jaké základní sociální dovednosti Vaše dítě potřebuje
· Dozvíte se, jak požádat Vaše dítě, aby se učilo a rostlo - a jak udělat učení zábavné
5. Získejte odpovědi na Vaše otázky!
· Během workshopu bude čas na otázky a odpovědi, takže se můžete zeptat na konkrétní věci, které se týkají Vašeho dítěte
INDIVIDUÁLNÍ KONZULTACE
s Carolinou Kaiser (s dětmi, 3 hodiny)
  • Carolina bude pozorovat Vaši interakci a hru s Vaším dítětem
  • Carolina Vám dá zpětnou vazbu a poradí Vám jak si hrát a pracovat s Vaším dítětem a jak uplatnit poznatky z workshopu
  • Carolina si bude hrát s Vaším dítětem a ukáže Vám techniky a způsoby hry a interakce, které Vám pomohou dosáhnout cílů, na kterých chcete pracovat
V případě potřeby budeme k dispozici pro překlad.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pavel Pavel | 24. března 2011 v 13:02 | Reagovat

Poznámka pro případné zájemce - individuální konzultace s Carolinou jsou podle informací od Jany a Paula Baptie už obsazené (ke dni 23.3.), pokud byste někdo měli zájem o konzultaci, můžete se jim ozvat, ale budete už zařazeni do "pořadníku" pro příští návštěvy Caroliny. Stále je ale možné hlásit se na workshopy.

2 replica watches patek philippe replica watches patek philippe | E-mail | Web | 15. ledna 2013 v 6:59 | Reagovat

I seem to be having a tough time subscribing to your Feed. It comes up with error 500. Let me know if it's a typical error or if its just happenting to. Ive tried Opera and Internet Explorer. Im utilizing Bullguard Firewall and im not certain how I can turn it off. Im not educated with PCs. I'll bookmark your site and see if you have responded. cheers!
http://www.palewatches.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.